coolcooldeath.com
Ласкаво просимо на інформаційний медичний довідник coolcooldeath.com

Крововилив в мозок

КРОВОВИЛИВ В МОЗОК - крововилив в речовину мозку, зазвичай що проявляється швидким розвитком осередкових і загальномозкових неврологічних порушень, у тому числі коми. Крововилив в мозок складає 15% від усіх інсультів. Найчастіше крововилив в мозок виникає у хворих артеріальною гіпертензією внаслідок розриву пенетрирующих артерій (чи рідше за діапедезне просочення) в області базальних гангліїв (47% випадків), субкортикальных відділів лобової долі (22%), таламуса (15%), моста (8%) і мозочка (8%). Друга по частоті причина захворювання - розривши артеріовенозною або артеріальної аневризми. Рідше крововилив в мозок виникає при геморагічному діатезі, васкулітах, первинних і метастатичних пухлинах мозку, амілоїдною ангиопатии, проведенні антикоагулянтною терапії. Крововилив в більшості випадків призводить до прориву крові в субарахноїдальний простір (паренхиматозно-субарахноидальное крововилив) і шлуночки мозку (паренхіматозно-вентрикулярний крововилив), супроводжується вираженим набряком мозку, гідроцефалією і може викликати здавлення, зміщення ствола мозку і його уклинило.

Симптоматика . Характерно гостре (одномоментне або рідше в течія хвилин, годинника) розвиток неврологічних симптомів і в частині випадків коми. Раптовий головний біль, блювота, гіперемія обличчя, психомоторне збудження, порушення свідомості з одночасним появою осередкових симптомів - типова картина великого крововиливи в півкулю або ствол мозку. Відразу або через декілька годинника виявляються менінгеальні симптоми (ригідність шийних м'язів, симптоми Кернига і Брудзинского). При невеликих по розмірах гематомах або обмежених діапедезних крововиливах спостерігаються тільки осередкові неврологічні симптоми.
Крововилив в базальні ганглії і субкортикальные відділи лобової долі зазвичай проявляється контралатеральной геміплегією, геміанестезією, центральним парезом лицьового і під'язикового нервів, гомонимной гемианопсией, афазией (при поражении доминантного полушария) или анозогнозией (при поражении субдоминантного полушария).
При крововиливі в зоровий горб виникають контралатеральная геміанестезія, гемиатаксия, іноді скороминущий геміпарез (внаслідок поразки внутрішньої капсули), можливі окорухові розлади.
Крововилив в мозочок зазвичай проявляється запамороченням, блювотою, атаксією, ністагмом надалі можливі здавлення ствола мозку з розвитком геми- чи тетрапареза, розлади ковтання і голосу, порушення свідомості.
При крововиливі в міст мозку може розвинутися кома або (при обмеженій поразці) контралате-ральный геміпарез і гомолатеральный периферичний парез лицьового і такого, що відводить нервів.
Смертельний результат у більшої частини (60-70%) хворих настає як внаслідок ураження мозку (велика гематома, набряк, здавлення ствола мозку), так і із-за ускладнень (, що приєднуються, пневмонія, інфаркт міокарду, емболія легеневої артерії). З тих, що залишилися в живих більшість (70-80%) хворих мають стійкі неврологічні порушення (рухові, чутливі розлади порушення мови).
Диференціальний діагноз проводиться з ишеми-ческим інсультом, нетравматичним субарахноїдальним крововиливом, черепномозковий травмою (эпи-дуральной і субдуральною гематомою), пухлиною мозку. Провідний метод обстеження - рентгенівська КТ або МРТ голови, що дозволяє визначити локалізацію і розміри гематоми, зміщення структур мозку, гідроцефалію і прорив крові в шлуночки. У тих випадках, коли не виявлено чинників ризику крововиливу (артеріальної гіпертензії, геморагічного діатезу та ін.), доцільна ангіографія для виключення аневризми, артеріовенозної мальформації, пухлини мозку, васкуліту. Якщо немає можливості виконати рентгенівську КТ або МРТ голови, то проводять люмбальную пункцію і эхоэнцефалоскопию. Наявність крові в лікворі і зміщення серединних структур мозку при эхоэнцефалоскопии підтверджують діагноз крововиливи в мозок, проте при цьому вірогідність помилки складає не менше 10%.

Лікування включає загальні заходи (см Інсульт ішемічний, Кома), при підвищенні ПЕКЛО використовують гіпотензивні засоби. Для зменшення набряку мозку застосовують внутрішньовенно дексаметазон по 4 міліграми кожні 6 ч, манітол 0,5-1 міліграма/кг кожні 4 ч або 10% глицерол 400-600 мл/сут. Хірургічне лікування (видалення або дренування гематоми) потрібне при крововиливі в мозочок, воно можливо показано і при інших локалізаціях у випадках значної (більше 40 мл) гематоми перспективне стереотаксичне дренування крововиливи.

Поєднана патологія. При крововиливі, викликаному геморагічним діатезом або застосуванням антикоагулянтів, показана відповідна терапія (наприклад, введення свіжозамороженої плазми і вітаміну До при використанні непрямих антикоагулянтів, протаміну при застосуванні гепарину).

Довідник захворювань | Дієти | Муміє | Червоний корінь

copy2006-2008 coolcooldeath.com

Купить б/у Тонар 9523 в Тверской области