coolcooldeath.com
Ласкаво просимо на інформаційний медичний довідник coolcooldeath.com

Атаксія

АТАКСІЇ.

Атаксія - порушення точності або координації рухів. Проявляється розладом ходи від легкої міри до неможливості ходити (абазія), порушенням рівноваги в положенні стоячи (проба Ромберга) і сидячи від легкої міри до неможливості стояти (астазия) і сидіти, розладом рухів верхніх і нижніх кінцівок у виді промахивания і тремтіння при виконанні яких-небудь дій (постуральний і интенционный тремор), наприклад, попадання пальцем в ніс (пальценосова проба) чи в молоточок досліджуючого (пальцемолоточковая проба) попадання п'ятою в колінну чашку іншої ноги і проведенням по гомілці (колінна для п'яти проба). Виділяють мозочок, сенситивну, вестибулярну і лобову атаксії.

Атаксія мозочка - виникає при поразці мозочка і його шляхів, що проводять. Проявляється атаксією при ходьбі і стоянні (характерне широке розставляння ніг)интенционным тремором в кінцівках, дисдиадохокинезом (неможливістю швидкої зміни одного рухи на інше, наприклад, швидкої зміни пронації і супінації кисті), дисметрией (ги-перметрией або рідше гіпометрією) при виконанні яких-небудь точних рухів, неузгодженістю рухів - асинергією (наприклад, при нахилі тулуба назад не відбувається синергічного згинання ніг в колінних суглобах і можливе падіння, при спробі сісти з положення лежачи без допомоги рук ноги заносяться вгору - асинергія Бабинского). При атаксії мозочка часто спостерігаються скандована "рубана" мова (мова по складах) зміни почерку (нерівність, макрографія), ністагм, м'язова гіпотонія. Поразка півкулі мозочка призводить до розвитку атаксії гомолатеральных кінцівок, поразка черв'яка мозочка - до атаксії тулуби.

Сенситивна атаксія розвивається при поразці рецепторів чи провідників суглобово-м'язової чутливості на будь-якій ділянці у периферичних нервах, задніх корінцях, задніх стовпах спинного мозку, стволі мозку, зоровому горбі. Проявляється порушенням рівноваги і ходи, атаксією в кінцівках (переважно промахиванием при необхідності виконання точних рухів), при цьому виявляється зниження суглобово-м'язового почуття на відміну від атаксії мозочка міра сенситивної атаксії істотно посилюється при закриванні очей (проба Ромберга). При поразці задніх стовпів спинного мозку характерні м'язова гіпотонія і гіпорефлексія, хворий при ходьбі невідповідний згинає і розгинає ноги, сильно ударяючи п'ятою об підлогу ("штампуюча" хода).

Вестибулярна атаксія виникає при поразці периферичного вестибулярного апарату, кохлеовестибулярного нерва і вестибулярних ядер і шляхів ствола мозку. Проявляється запамороченням (часто відчуттям обертання навколишніх предметів), порушенням рівноваги при ходьбі, в положенні стоячи (проба Ромберга) і сидячи. Характерні нудота і блювота, посилення запаморочення і нестійкості при рухах головою. Атаксії в кінцівках немає, суглобово-м'язове почуття збережене.

Лобова атаксія (апраксия ходьби) спостерігається при поразці лобових доль мозку внаслідок ушкодження лобно-мосто-мозжечковых зв'язків. Найбільш значна атаксія в контралатеральной вогнищу поразки нозі, характерні порушення рівноваги, які можуть досягати міри астазии - абазії. Зазвичай відзначається зниження критики, пам'яті і інтелекту, характерне для поразки лобових доль мозку. Атаксія може виникнути при різних неврологічних захворюваннях: інсультах, черепномозковій травмі, розсіяному склерозі, спадкових і ідіопатичних атаксіях мозочків, пухлинах і абсцесах мозку, фуникулярном миелозе, поліневропатіях і інших хворобах. Атаксія також може розвинутися при гострій і хронічній алкогольній інтоксикації, отруєннях солями важких металів і розчинниками, гіпотиреозі, недостатності вітаміну Е, прийомі ряду лікарських засобів (карбамазепина, дифенина та ін.) і як паранеопластическая реакція при злоякісних новоутвореннях (симптоматична атаксія).
Атаксія (мозочок і сенситивна) складає основний клінічний синдром ряду дегенеративних захворювань спадкового, природженого або ідіопатичного генезу. Останніми роками виявлені генні порушення і запропонована нова класифікація спадкових атаксій (на основі виявлених генних мутацій) : атаксії з аутосомно-рецесивним типом спадкоємства (атаксія Фридрейха, атаксия-телеангио-эктазия - см Факоматозы, атаксія внаслідок недостатності вітаміну Е), атаксії з аутосомно-доми-нантным типом спадкоємство (спиноцеребеллярные атаксії 1 - 7 - г о типів, дентато-рубро-паллидарная атрофія, епізодичні атаксії).

Атаксія Фридрейха . Частота виникнення 0,4- 4,7 на 100 ТОВ населення. Починається захворювання до 25 років, найчастіше - в 10-15 років. Характерний прогресуючий мозочок і сенситивна атаксія, викликана поразкою мозочка і спинного мозку. Порівняно часто спостерігаються легкі центральні парези кінцівок, скелетні аномалії (кіфосколіоз, високе зведення стопи), поразка сердечної м'язи. Міра прогресу різна, більшість хворих помирають у віці до 30 років.

Природжені атаксії пов'язані з аплазією мозочка і часто поєднуються з іншими природженими аномаліями розвитку. Основний синдром - непрогресуюча атаксія мозочка. У багатьох випадках захворювання можливий хороший розвиток рухових навичок, самостійної ходьби, самообслуговування і здатності до навчання.

Неспадкові ідіопатичні атаксії мозочків. Захворювання виникає у віці старше 25 років, його генез неясний. При першому типі спостерігається тільки прогресуючий мозочок атаксія. При другому типі відзначається поєднання атаксії і центральних парезів, симптомів поразки базальних гангліїв і вегетативною нервової системи (переважно у вигляді ортостатичної гіпотензії).
Діагностика атаксії грунтується на типових клінічних проявах і вимагає уточнення її генезу. Важливе значення у встановленні діагнозу має МРТ і КТ голови. При підозрі на спадковий характер атаксії показано генетичне обстеження. Гострий розвиток атаксії може бути викликано гострим порушенням мозкового кровообіги в мозочку (крововиливом або інфарктом). Швидко наростаюча атаксія найчастіше обумовлена розсіяним склерозом, пухлиною або абсцесом мозку, хронічною алкогольною інтоксикацією. Епізодична атаксія частіше розвивається при прийомі деяких лікарських засобів (карбамазепина, дифенина), розсіяному склерозі, транзиторних ишимических атаках у вертебробазилярній судинній системі, епізодичній спадковій атаксії. Повільно прогресуюча атаксія спостерігається при спадкових і ідіопатичних дегенеративних атаксіях, розсіяному склерозі.
Лікування атаксії грунтується на терапії основного захворювання. При спадкових і ідіопатичних дегенеративних атаксіях ефективного лікування немає. Важливе значення мають лікувальна гімнастика і соціальна адаптація хворого.

Довідник захворювань | Дієти | Муміє | Червоний корінь

copy2006-2008 coolcooldeath.com

Купить оригинальные запчасти мазда 6 mazda 6 в москве.